چاشنی کچاپ

برای چاشنی گوجه فرنگی یا کچاپ در دستورالعمل های اصلی از گوجه فرنگی، سفیده تخم مرغ، قارچ، صدف، انگور، صدف یا گردو و سایر مواد استفاده شده است.

سس گوجه فرنگی یک چاشنی شیرین و کم کالری است که از گوجه فرنگی، شکر و سرکه و ادویه تهیه می شود. ادویه و طعم ها متفاوت است، اما معمولاً شامل پیاز، فلفل دلمه ای، گشنیز، میخک، زیره، سیر و خردل است و گاهی شامل کرفس، دارچین یا زنجبیل است.

کچاپ رهبر بازار در ایالات متحده (60٪ سهام بازار) و انگلستان) 82٪سهام بازار( است.

سس گوجه فرنگی غالباً به عنوان چاشنی غذاهایی که معمولاً به صورت گرم سرو می شوند و ممکن است سرخ شده یا چرب باشند مورد استفاده قرار می گیرد:

  1. سیب زمینی سرخ کرده و سیب زمینی دیگر
  2. همبرگر
  3. هات داگ
  4. مناقصه مرغ
  5. تاتر
  6. ساندویچ گرم
  7. گوشت پای
  8. تخم مرغ پخته شده
  9. گوشت کبابی یا سرخ شده

 

چاشنی-کچاپ

از سس گوجه فرنگی بعضاً به عنوان پایه یا سایر مواد سس و سس استفاده می شود و ممکن است عطر و طعم آن به عنوان یک طعم دهنده افزودنی برای میان وعده ها مانند چیپس سیب زمینی تکرار شود.

سس گوجه ‌فرنگی یا کچاپ : سس کچاپ هم یک سس کم‌کالری به حساب می‌آید چون هر 100 گرم آن نزدیک به 100 کیلوکالری انرژی دارد. فقط حواستان باشد که به خاطر شکری که در ترکیبات این سس وجود دارد، ما استفاده از آن را به دیابتی‌ها توصیه نمی‌کنیم. ضمن اینکه اگر شما هم جزو افرادی هستید که به گوجه‌فرنگی حساسیت دارند، بهتر است قید سس کچاپ را بزنید.

البته برخی انواع این سس بسیار تند است البته این سس کم‌ کالری است و طرفداران بسیاری در بین افرادی با ذائقه‌های آتشین دارد. به طوری که هر 100 گرم از سس تند، تنها 26 کیلوکالری انرژی دارد. اما یادتان نرود که تندی بیش از اندازه این نوع سس باعث می‌شود ما مصرف آن را به کسانی که ناراحتی‌های گوارشی مانند ریفلاکس،‌ زخم معده یا دوازدهه و خون‌ریزی و ورم معده دارند، توصیه نکنیم.

در ضمن اگر مشکلات ریوی هم دارید، بهتر است که کمتر از این سس استفاده کنید.