نعنا خشک

بیش از دوازده گونه گیاهی از جمله نعنا فلفلی، متعلق به دسته نعنا خشک هستند.

این گیاهان به دلیل احساس خنک کنندگی که ایجاد می کنند شناخته می شوند. آنها می توانند به دو صورت تازه و خشک به غذاها اضافه شوند.

نعناع یکی از عناصر محبوب در چندین ماده غذایی و نوشیدنی است ، از چای و نوشیدنی ها گرفته تا سس ، سالاد و دسرها.

در حالی که خوردن این گیاه برخی از مزایای سلامتی را به همراه دارد.

تحقیقات نشان می دهد که مزایای دیگر آن ناشی از استفاده از آن بر روی پوست، استشمام رایحه آن یا مصرف آن به عنوان کپسول است.

این مقاله نگاهی دقیق تر به چهار مزیت نعناع مربوط به سلامتی مبتنی بر علم دارد.

نعنا-خشک

غنی از مواد مغذی

گرچه نعناع به طور معمول در مقادیر زیاد مصرف نمی شود ، اما حاوی مقدار کافی مواد مغذی است. به دلیل عطر و طعم نعنا اغلب به مقدار کم به دستور العمل ها اضافه می شود.

نعنا به ویژه منبع خوبی از ویتامین A ، یک ویتامین محلول در چربی است که برای سلامت چشم و بینایی شب بسیار مهم است. این ماده همچنین منبع مهمی از آنتی اکسیدان ها است. خصوصاً وقتی با گیاهان و ادویه های دیگر مقایسه می شود. آنتی اکسیدان ها محافظ بدن شما در برابر استرس هستند.  

 ممکن است سندرم روده تحریک پذیر را بهبود بخشد

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) یک اختلال شایع دستگاه گوارش است. با علائم گوارشی مانند درد معده ، گاز ، نفخ و تغییر در عادات روده مشخص می شود.

اگرچه درمان IBS اغلب شامل تغییر در رژیم غذایی و مصرف دارو است ، تحقیقات نشان می دهد که مصرف روغن نعناع یا نهنا خشک به عنوان داروی گیاهی نیز می تواند مفید باشد. روغن نعناع فلفلی حاوی ترکیبی به نام منتول است که تصور می شود از طریق اثرات آرام بخشی بر عضلات دستگاه گوارش ، به کاهش علائم IBS کمک می کند.

ممکن است به رفع سوهاضمه کمک کند

نعنا همچنین ممکن است در تسکین سایر مشکلات گوارشی مانند ناراحتی معده و سو هاضمه موثر باشد. سوهاضمه ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که غذا قبل از ورود به بقیه دستگاه گوارش برای مدت طولانی در معده بنشیند.

مطالعات متعدد نشان داده است که هنگامی که مردم نعنا خشک را همراه با غذا می خورند ، غذا سریعتر از معده عبور می کند ، که می تواند علائم را از این نوع هاضمه تسکین دهد .

می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد

علاوه بر مصرف نعنا ، ادعاهایی وجود دارد که استنشاق رایحه روغنهای اساسی از گیاه می تواند مزایای سلامتی از جمله بهبود عملکرد مغز را فراهم کند.