فلفل سفید

فلفل سفید حاوی مقادیر بالای ویتامین ها و مواد معدنی است که به سلامت دستگاه گوارش کمک می کنند، باعث لاغری و کاهش وزن شده و برای پیشگیری از سرطان و بیماری های قلبی و عروقی مفید هستند.

فلفل سفید در واقع دانه های رسیده ی میوه ی فلفل هستند که به رنگ قرمز تیره دیده می شوند. پس از چیده شدن به مدت 15 روز در آب خیس می خورند تا پوست آن ها جدا شود و چیزی که باقی می ماند همان فلفل سفید می شود.

بیشترین کاربرد این فلفل در آشپزی می باشد؛ این فلفل را به صورت پودر فلفل و به عنوان ادویه برای تهیه انواع غذا استفاده می کنند.

پودر فلفل سیاه به عنوان ماسک و اسکراب برای سلامتی پوست و مو استفاده می شود.

 

طبع غذایی فلفل سفید

طبیعت این فلفل گرم و خشک می باشد. فلفل یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها، فلاونوئید ها، ویتامین A، ویتامین C، ویتامین B2، ویتامین B6، ویتامین K، منگنز، مس، منیزیم، کلسیم، فسفر، آهن، پتاسیم و پروتئین و فیبر است.

فلفل-سفید

خواص فلفل سفید

فلفل فواید دیگر و کاربردهایی جدای از آشپزی دارد. بعضی تحقیقات تاثیرات درمانی بسیاری از این فلفل را برای سلامتی کلی بدن نقل می کنند.

 

خواص دارویی 

از جمله خواص دارویی این فلفل میتوان تقویت حافظه، لاغری و کاهش وزن، مسکن طبیعی بدن، آرتروز، سرطان، درمان سردرد، درمان سرفه، پاکسازی سیستم تنفسی، معده و دستگاه گوارش، فشار خون، سلامت قلب، قند خون و دیابت، درمان دندان درد، تقویت بینایی، درمان آب مروارید، پوکی استخوان و... اشاره کرد.

 

خواص برای پوست و مو

فلفل خواص بسیار زیادی برای بدن دارد که به بررسی بخشی از این خواص معجزه آسا میپردازیم

  1. ضد آفتاب طبیعی
  2. درمان ویتیلیگو (پیسی)
  3. جوان سازی پوست صورت
  4. لایه برداری پوست
  5. رفع مو های زائد بدن
  6. درمان شوره سر
  7. تقویت و افزایش رشد مو