زردچوبه

زردچوبه برای هزاران سال است که در هند به عنوان ادویه و داروی گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دانشمندان اخیرا بر روی این ماده که هندیان تا این اندازه به آن اعتقاد دارند پژوهش‌های زیادی انجام داده‌اند و به این نتیجه رسیدند که زردچوبه واقعا دارای ترکیباتی با خواص درمانی قدرتمند است. این ترکیبات به نام کورکومینوئید شناخته می‌شوند که مهمترین آن‌ها کورکومین است.

در جنوب و جنوب شرقی آسیا این گیاه به‌ صورت خودرو در جنگل‌ها وجود دارد. ریشه خشک‌ شده و آسیاب ‌شده آن به تنهایی یا مخلوط با دیگر ادویه‌ ها در ایران، پاکستان و هند مصرف زیادی دارد. زردچوبه به عنوان طعم‌ دهنده از مواد اصلی ادویه‌ها است، اما از آن به عنوان رنگ غذایی نیز در پاره‌ای از مناطق استفاده می‌کنند.

فواید زردچوبه

زرد چوبه به دلیل خصوصیات آنتی ‌اکسیدانی قوی خود یکی از موثرترین مواد در جلوگیری از سرطانی ‌شدن سلول ‌های بدن است. این گیاه همچنین موجب افزایش ترشح انسولین و کاهش قند خون در بیماران دیابتی می‌شود. کارآزمایی ‌های بالینی زیادی در ارتباط با فواید مصرف روزمره زرد چوبه انجام شده ‌است.

زردچوبه

گفته شده ‌است که زردچوبه می‌تواند شدت علائم بیماری آلزایمر را کاهش دهد. همچنین ماده مؤثر زردچوبه یعنی کورکومین اثرات ضد التهابی و ضد درد شبیه داروهای مسکن معمولی را دارا است.

اثر ضد التهابی کورکومین با اثر ضد التهابی داروهای استروئیدی و غیر استروئیدی با فنیل بوتازون قابل مقایسه است. این دارو با مهار سنتز پروستاگلاندین‌ های التهابی، اثر ضدالتهاب خود را آشکار می‌سازد. در این قسمت لیست کوتاهی از فواید زردچوبه را در اختیار شما قرار میدهیم.

  1. درمان التهاب مزمن
  2. افزایش ظرفیت آنتی‌اکسیدان بدن
  3. کاهش خطر بیماری‌های ذهنی و بهبود عملکرد مغز
  4. کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی
  5. کمک به جلوگیری از سرطان و حتی درمان آن
  6. پیشگیری و درمان آلزایمر
  7. تاثیر موثر در درمان التهاب مفصل
  8. درمان افسردگی
  9. جلوگیری از پیری و بیماری‌های مربوط به آن