دارچین

دارچین ادویه ای است که از پوست داخلی چندین گونه درخت از دسته ی  Cinnamomum بدست می آید. دارچین عمدتا به عنوان چاشنی معطر و افزودنی طعم دهنده در طیف گسترده ای از غذاها ، غذاهای شیرین و خوش طعم ، غلات صبحانه ، غذاهای سبک ، چای و غذاهای سنتی استفاده می شود. عطر و طعم دارچین از روغن اساسی و جز اصلی آن ، سینامالدئید و همچنین بسیاری از دیگر ترکیبات از جمله اوژنول ناشی می شود.

دارای خواص ضد ویروسی ، ضد باکتریایی و ضد قارچی است

تصور می شود دارچین دارای بسیاری از خواص دارویی و تسکین دهنده است و به طور مکرر در داروهای گیاهی چینی استفاده می شود. بو و طعم مشخص دارچین از روغنهای اساسی موجود در پوست است که سینامالدئید نامیده می شود. سینامالدئید خواص ضد ویروسی ، ضد باکتریایی و ضد قارچی را نشان می دهد.

حاوی آنتی اکسیدان با اثرات ضد التهابی است

دارچین همچنین حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان پلی فنول است. آنتی اکسیدان ها می توانند از بدن در برابر بیماری محافظت کنند و در میوه ها ، سبزیجات ، گیاهان و ادویه جات وجود دارد. مشخص شده است که آنتی اکسیدان های دارچین دارای اثرات ضد التهابی هستند.

خواص پری بیوتیک آن ممکن است سلامت روده را بهبود بخشد

برخی ادویه ها از جمله دارچین دارای خواص پری بیوتیکی هستند که باعث رشد باکتری های مفید می شوند و به سرکوب رشد باکتری های بیماری زا کمک می کنند. بنابراین ، قرار دادن ادویه به طور منظم در رژیم غذایی ممکن است به بهبود سلامت روده کمک کند.

 

دارچین همچنین منبع مفیدی از منگنز است و حاوی مقادیر کمی کلسیم و فیبر است.

فشار خون را کاهش می دهد

برخی شواهد نشان می دهد که مصرف دارچین با کاهش فشار خون در کوتاه مدت مرتبط است. اگرچه شواهد امیدوار کننده است ، اما توصیه می شود دارچین برای کنترل فشار خون تا زمانی که یک آزمایش کنترل شده تصادفی جامع (RCT) شامل تعداد بیشتری از بیماران انجام شود ، توصیه شود. مطالعات جدیدتر ، تا به امروز ، یافته های کمتر امیدوار کننده ای را نشان داده است.

دارچین