تخم شوید

تخم شوید (Anethum graveolens) صدها سال برای اهداف آشپزی و دارویی استفاده می شده است.

جدا از اینکه عطر و طعم قوی، ملایم، اشتها آور و طعمی داشته باشد، دارای خواص دارویی فراوانی است. این خواص از ترکیبات خاصی به نام مونوترپن ها و همچنین فلاونوئیدها، مواد معدنی و اسید های آمینه حاصل می شود.

شوید می تواند یک گیاه چند ساله یا یک ساله باشد، بسته به اینکه در کجای دنیا کشت می شود.

می تواند به عنوان یک طعم دهنده و تزیین برای تعدادی از وعده های غذایی استفاده شود، اما همچنین به عنوان ماده تشکیل دهنده بسیاری از وعده های غذایی استفاده می شود.

برای گیاهان دارویی که می خواهند شوید خود را پرورش دهند، مهم است که این گیاه را در تابستان های گرم تا گرم و با تابش آفتاب زیاد پرورش دهند.

 

تخم-شوید

دیابت را کنترل می کند

از مدت ها قبل تخم شوید با دیابت و مدیریت سطح انسولین در ارتباط است. علی رغم این واقعیت که تحقیقات تا حدودی در این زمینه محدود شده است، به ویژه در مورد افراد انسانی، مطالعات نشان داده اند که ممکن است به کاهش نوسانات لیپیدهای سرم و سطح انسولین در دیابت ناشی از کورتیکو استروئید کمک کند.

یک مطالعه منتشر شده در ژورنال Phytotherapy Research بیان داشت که موشهای آزمایشگاهی که دیابت نوع 2 ناشی از کورتیکواستروئید داشتند، هنگامی که به آنها 22 روز عصاره شوید داده شد، میزان گلوکز و انسولین سرم را کاهش دادند.

بهداشت دهان

تخم شوید مانند خوشبو کننده های خوب دهان و نفس عمل می کنند.

جدا از آن، روغنهای اساسی موجود در آن ماهیت میکروب کش، آنتی اکسیدان و ضد عفونی کننده دارند. به دلیل این خواص، آنها به کاهش عفونت های میکروبی دهان کمک می کنند و آنتی اکسیدان های آنها آسیب ناشی از رادیکال های آزاد به لثه ها و دندان ها را نیز به حداقل می رساند.